Bir yıl önce alkolü bıraktı; değişimi görenleri şaşırttı

Meatteo geçtiğimiz yıl Noel gününde, artık alkollü içecek kullanmama kararı aldı ve bu kararına uydu. Meatteo’nun bir yıl gibi kısa bir sürede yaşadığı fiziksel değişim, görenleri şaşırttıyor.

Hem ruhsal hem de fiziksel olarak büyük iyileşme gösteren Meatteo, yaşadıklarını sosyal paylaşım sayfasında anlattı. 2014 yılının Noel’inde aşırı sarhoş olduğunu ve ailesinin Noel Bayramı’nı mahvettiğini anlatan Meatteo, “buna sebep olduğum için çok üzüldüm. Daha önce çok defa alkolü bırakmayı istemiştim. Ogün kesim kararımı verdim. Zaten bırakmasaydım ya ölür, ya da hapse girerdim” dedi.

Alkolsüz 365 gün geride bıraktığını kaydeden Meatteo, “Son 10 yıldır nerdeyse her gün içiyordum. Günde en az üç şişe bira ve haftada bir miktar da viski tüketiyordum.

Bıraktığım ilk günler ekstrem zordu. Geceleri uyumak en zoruydu. İlk aylar neredeyse hiç uyumamıştım. İlk üç ay sadece içmemeye odaklandım. Ve zoru başardım” şeklinde ifadelerde bulundu.

Şimdi hayatının değiştiğini söyleyen Meatteo, “alkolü bıraktım koşmaya başladım. Başta 250 metre koşmada zorlamıyordum. Güzel bir spor ayakkabı aldım. Şimdi her gün koşuyorum. Koşarken hem kafamı dağıtıyorum, hem de kilo veriyorum. Bir yıl içerisinde 36 kilo verdim” dedi.

Meatteo, alkolü bırakmak isteyenlere de şu tavsiyelerde bulundu:

“Günlük ulaşılabilir ve küçük hedefleriniz olsun. Spor yapın, iyi beslenin. Sık sık neden içmemeniz gerektiğini hatırlayın. Evde alkol bulundurmayın. Unutmayın ben başardıysam siz de başarabilirsiniz.”

22C_alkol1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir