Brüksel Havalimanı’nda büyük patlama

Brüksel Havalimanı’nda ard arda iki kez patlama meydana geldi. Çevrede büyük korku ve paniğe yol açan patlama sonrası polis, itfaiye ve sağlık ekipleri alarma geçti. Belçika basını 11 kişinin öldüğü 25 kişinin de yaralandığı yönünde haberler geçiyor.

Brüksel Havalimanı’nda sebebi henüz tespit edilemeyen iki patlama gerçekleşti. Patlama sonucu olay yerinde ölenlerin ve yaralananların olduğu bilgisi geliyor. Havalimanından yolcuların çektiği görüntülerde patlama sonrasında yolcuların panik halinde Havalimanı’nın dışına kaçtıkları görüldü.
İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER
Elde edilen ilk bilgilere göre, Brüksel Zaventem Havalimanı’nda gerçekleşen patlamada ölü ya da yaralı konusunda net bir bilgi yok. Patlamaların gidiş terminalinin içinde yaşandığı belirtiliyor. Havaalanında tahliye işlemleri başladı.
Havalimanına giden tren seferleri de durduruldu. Havalimanı’na giden bütün yollar kapatıldı. Belçikalı yetkililer olayın terör saldırısı olduğunu belirtiyor.  İlk belirlemelere göre en az 10 yaralı olduğu iddialar arasında. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralılar arasında durumu ağır olanlar var. Sky News, patlamanın American Airlines kontuarı yakınında yaşandığını açıkladı.
THY İstanbul-Brüksel seferini gerçekleştiren uçağın Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a yönlendirildiği belirtti. Yerel saatle saat 12’ye kadar uçakların tüm seferleri durduruldu.
https://www.youtube.com/watch?v=78fZMZAinAg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir