Brüksel’deki patlamada bir İsveçli de yaralandı

Terör örgütü IŞİD’in üstlendiği Brüksel havalimanındaki bombalı saldırıda bir İsveçlinin hafif yaralandığı bildirildi.

Konuyla ilgili Dagens Nyheter gazetesine konuşan İsveç Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü John Brick, “İsveçli bir adamın yaralandığı bilgisine sahibiz. Ancak ağır yaralı değil. Ailesi ile iletişim içerisindeyiz” dedi.

Yaralılar arasında bir Türk de var

Öte yandan, DHA’nın haberine göre saldırıda bir Türk de yaralandı. Brüksel havaalanında çalışan bir Türk işçinin de ağır yaralanarak hastaneye kadırıldığı belirtildi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de olağan üstü hal ilan edildi ve şehirdeki bütün ulaşım araçları iptal edildi. Ülkedeki ilkokullar ve ortaokullar tatil edildi. Kentte ölü sayısının yükselmesinden endişe ediliyor.

Brüksel’deki bombalı saldırıların arkasından güvenlik önlemleri en üst seviyeye yükseltildi ve olağanüstü hal ilan edildi.

Bombalı terör saldırısında havalimanında 13 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Avrupa Parlamentosu’nun yakınındaki Maalbeek istasyonunda ise 15 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin ağır yaralandığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı resmi açıklamaya göre ise havalimanında 11 ölü, 81 yaralı bulunuyor. Metrodaki yetkililer ise metro istasyonunda ise 15 ölü 55 yaralı olduğu bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir