Bu fotoğraf gerçek

Henüz bir yaşında olmasına rağmen fiziksel olarak ergenlik çağına has belirtiler gösteren çocuk uzmanları şaşırtıyor.

Hindistan’da bir erkek çocuğu henüz bir yaşında olmasına rağmen, fiziksel olarak ergenlik çağına özgü belirtiler gösteriyor.

Hindustan Times gazetesinin haberine göre, küçük çocuğun seksüel dürtülerinin olması ve sesinin daha şimdiden kalınlaşması tıbbi olarak çok nadir görülen bir durum.

Bebeğin akılalmaz gelişimi karşısında endişelenen aile, çareyi oğullarını Delhi’deki bir doktora muayene ettirmekte bulmuş. Doktorun teşhisine göre, Hintli çocuğun vakası sağlık literatüründe çok nadir rastlanan ‘erken ergenlik’ vakası.

Çocuğun annesi gazeteye yaptığı açıklamada, “Başta oğlumuzun sadece normalden daha büyük bir bebek olduğunu düşündük, o nedenle doktora götürmek istemedik. Fakat 18 aylık olduğunda, bazı şeylerin ters gittiğinden emin olduk” dedi.

SAKALI ÇIKMIŞTI

Bebek 18 aylıkken doktora götürüldüğünde, yüzünde ve vücudunda kıllanmalar olduğu belirtildi.

Bebeğin doktoru Vayşakhi Rustagi, “Çocuğun testosteron seviyesi, bir yaşında olmasına rağmen 25 yaşında bir erkek düzeyinde. Bunun nedeni ise çocuğun vücudunun fiziksel değişimi yaşamaya çok erken başlaması” ifadesini kullandı.

Çocuğun yaşadığı bu fiziksel değişimin tedavi edilmediği takdirde çocuk için oldukça travmatik olabileceğini sözlerine ekledi.

Erken ergenlikten muzdarip çocuklar eğer tedavi edilmezlerse hırçınlaşabiliyorlar veya birkaç sene sonra gelişimleri tamamen duruyor ve boyları 1 metre civarında kalabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir