Facebook’a yeni bir özellik daha geliyor

Facebook’un anlık mesajlaşma imkanı sağlayan Messenger uygulamasına birden fazla hesap için SMS plus desteği üzerinde çalıştığı belirtildi. Facebook kullanıcıları bu sayede birden fazla hesaplarını tek bir uygulamadan cevap verebilecek.

Teknoloji ve bilişim dergisi Chip’in haberine göre; geniş bir kullanıcı kitlesine kavuşan Facebook, yaptığı yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. “Messenger’da insanların herkesle kusursuz bir şekilde iletişim kurması için sürekli olarak yeni yollar yaratmaya çalışıyoruz.” diyen Facebook sözcüsü, Şu anda SMS ve Messenger gibi bütün iletişimlerin tek noktaya toplanması yeteneğini test ettiklerini belirtiyor. Bu sayede bütün mesajlara tek bir uygulamadan cevap verebileceğini kaydeden sözcü, “Messenger üzerinden SMS mesajlarına erişmeyi tercih ederek, Messenger’ın sunduğu diğer gelişmiş özelliklere de ulaşmış olacaksınız.” ifadelerini kullanıyor.

Messenger üzerinde birden fazla hesap hakkında ise Facebook’un açıklaması “milyonlarca insan telefonlarını aileleri ve arkadaşları ile paylaşıyor. Şimdiye kadar paylaşılan cihazlarda kişilerin kendi hesaplarına ulaşmaları için kolay bir yol yoktu. Bu sebeple, insanların tek telefondan Messenger’a girmelerini ve kullanmalarını sağlayan bir özelliği Android için sunduk.” şeklinde oldu.

Bu yeni özellik sayesinde Messenger uygulamasına seçenekler menüsünden yeni hesaplar eklenebilecek ve söz konusu hesaplar arasında geçiş yapılabilecek. Bu özelliklerin ne zaman tüm Android telefonlara sunulacağının belli olmadığı ancak bu güncellemenin yakın zaman içerisinde sunulacağı belirtildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir