Forbes’in ‘En Başarılı 30’ listesine 5 İsveçli girdi

Forbes dergisinin 2016 yılı ”30 yaş altındaki en başarılı 30 kişi” listesine çeşitli kategorilerde 5 İsveçli girdi.

20 dalda dünyanın en başarılı 30 yaş altı 30 kişisi listesinde bu yıl Tictail kurucusu ve CEO’su 29 yaşındaki Carl Waldekranz; Uber Technologies Inc. Pazarlama Müdürü 25 yaşındaki Babba Canales; Resolution Games kurucusu 27 yaşındaki Carl-Arvid Ewerbring; Aktör Alicia Vikander, 27, ve One plus şirketi kurucusu 26 yaşındaki Carl Pei yer aldı.

seda arca

Listede Türkiye’den de bir isim var

Türkiye’den de finans kategorisinden Goldman Sachs yöneticisi Türkiye kökenli Seda Arca da yer aldı. 28 yaşındaki Seda Arca, Goldman Sachs’ın New York kentindeki merkezinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Şirket tahvilleri alanında uzmanlaşan Arca, özellikle sanayi ve tüketim malı üreticisi şirketlerinin tahvilleri konusunda uzman.

Dünya’dan…

Finans dalında 30 yaş altı başarılı isimlerin başında ise ücretsiz hisse alım satım hizmeti veren Robin Hood şirketinin kurucularından 28 yaşındaki Vlad Tenev var.

Listenin sinema dalında ilk sırayı Star Wars serisinin son filminde Finn karakterini canlandırarak başrolde oynayan 23 yaşındaki John Boyega bulunuyor.

Spor dalında ise geçen yıl NBA’in en değerli oyuncusu seçilen Golden State Warriors guardı 27 yaşındaki Stephen Curry yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir