İnatçı bir eşin, gönül kapısının açılması için yapılması gerekenler

Sayın Ümit Burcu!
Evlilik yoluyla Türkiye’den geldim. 8 yıldır buradayım. İki çocuğumuz var. Eşimle tartıştık. İki yaşındaki çocuğumla beraber üç aydır ailesinin yanında kalıyor. İlkokula giden oğlum benimle kalıyor. Daha önce de tartışmalarımız oluyordu. Bir iki gün sonra barışırdık. Fakat bu defa bir türlü barışmak tarafı değil. Hani derle ya “Nuh diyor, peygamber demiyor” işte o cinsten birisi. Eşime sevgimi anlatmak ve barışmak için her yolu deniyorum. Sonuç alamıyorum. İnanın ki artık zoruma gidiyor. Çok çaresizim. Bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. ÇARESİZ

Değerli kardeşim!

Dönülecek virajı çoktan aşmış birisine “dön!” diye bağırmanın bir faydası olmaz. İnşaallah eşin, dönülemeyecek noktaya kadar gitmemiştir. “Geri dön!” feryadınızı duymasını ümit ederim. Yapılan hatalara pişman olup özür dilemek kişiyi küçültmez. Özür dilemen de bir erdemdir. Sen bu yolu seçmişsin. Yüce Yaratıcı, merhametli ve bir o kadar da affedicidir. Bütün hatalarımıza rağmen bizleri rahmetinden, nimetlerinden ve yağmurlarından yoksun bırakmıyor. Gözlerinizden akan rahmet yağmurları eşinizin katı kalbini yumuşatacaktır. Yapılan dualara, dökülen gözyaşlarına ve el açan o iki masum yavrunun dualarına cevap verip, eşinizin kalbini açacaktır.

Eğer o isterse kapanan kalp kapılarını açar, sizi oraya buyur eder. Duaya devam edin. Dualarımız bizlere umut verir, yaşamak için güç verir. Hayata bağlar. Rabbimizle irtibata geçmemizi, içimizi O’na dökmemizi ve sonuçta rahatlamamızı sağlar. Ayrılmanıza sebep neydi, onu yazmamışsınız. “Hatalarım oldu” demişsiniz. Mektubunuzda bizimle paylaştığınız duygularınızı geç kalmadan tekrar eşinizle de paylaşın. Kayınvalide ve kayınpederinizle ciddi olarak bu konuyu görüşün. Her tartışma sonrası soluğu annesinin evinde alan bir hanımla evliliği yürütmek su üstüne yazı yazmak gibidir. Bu konuda en çok zararı da çocuklarınız görür. Buna hakkınız yok kardeşim. Eşiniz bu konuda inat edemez. İkna edebilirseniz mutlaka bir aile danışmanı ile görüşerek bu probleme bir çözüm bulabilirsiniz. Kırdığın kalbi, incittiğin gururu tamir etmenin yollarını ara. Zaten bunu yapıyorsun. Buna devam et.

Sevgili kardeşim! Oğlunu da yanına al. Beyaz papatyalardan oluşan kocaman bir buket yaptır. Bir kâğıda şunları yazıp buketin kenarına şunu iliştir: “Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma. Sana kucak dolusu virgül getirdim.” Kayınpederin kapısına gidin ve bekleyin. Evin kapısıyla birlikte inatçı eşinizin gönül kapısı da açılacaktır inşaallah.

BİZE YAZIN

E-mail: haberisvec@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir