İsveçli avukat: “Mezar taşıma ‘Bizim Fatma’ yazılsın”

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yerleşik yaşayan İsveçli avukat Pia Orpana Türkiye sevgisini ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkıyla gösterdi.

Manavgat Yerleşik Yabancılar Dostluk ve Yardımlaşma Derneği’nin programında Türkiye sevgisini şarkılarla seslendiren Pia Orpana yerleşik yabancıları şaşırttı.

10 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde yerleşik yaşayan İsveçli Pia-Mika Orpana çifti, TÖMER ve Manavgat Halk Eğitim Merkezi’nin(HEM) açtığı Türkçe kursuna katılarak Türkçe konuşmayı öğrenmiş. Halk arasında ‘Fatma’ ismiyle hitap edilen Pia Orpana, derneğin bir restoranda verdiği yemekte yerleşik yabancılara Sezen Aksu’nun Geri Dön ile Ayten Alpman’ın Bir Başkandır Benim Memleketim şarkısını seslendirdi. Orpana’nın seslendirdiği Türkçe şarkılara yerleşik yabancılar ‘bravo’ tezahüratları ve alkışlarla destek verdi.

MuhabirAjans’a konuşan İsveçli avukat Orpana Türkiye’yi çok sevdiğini ve dönmeyi düşünmediğini belirtti. Orpana, “Bana Manavgat’ta ‘bizim Fatma’ diyorlar. Eşim Mika’ya ‘bizim Osman’ diyorlar. Biz Türkiye’de yaşamayı çok seviyoruz. Üç çocuğumuz var ikisi İsveç’te biri de Finlandiya’da yaşıyor. İsveç ve Finlandiya’da uzun yıllar avukatlık ve hukuk danışmanlığı yaptım. Ölünce Manavgat’a eşimle birlikte gömülmek istiyorum. Mezar taşına da ‘bizim Fatma’ yazılmasını istiyorum.” dedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir