İsveçli Spotify, 30 milyon ücretli kullanıcıya ulaştı

Dünya’nın en çok kullanılan müzik servislerinden biri olan Spotify, Apple Music ile giderek sıkılaşan rekabete rağmen yeni kullanıcı kazanmaya devam ediyor.

2006 yılında İsveç’te iki girişimci tarafından kurulan ve online lisanslı müzik dinleme imkanı sunan Spotify’ın CEO’su Daniel Ek, Twitter’den 30 milyon ücretli kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı.Spotify_Logo_CMYK_Green

2015 senesinin sonunda 28 milyon ücretli kullanıcıya sahibi olan Spofity, kısa bir zamanda 2 milyon daha üye kazanarak Şubat ayı itibariyle bu sayıyı 30 milyona çıkarttı.

Aylık düşük bir ücret karşılığında lisanslı bir şekilde şarkı dinlemeyi sağlayan Spofity, sunduğu çevrimdışı dinle özelliği ile birlikte şarkıların yedek olarak cihaza kaydedilmesini de mümkün kılıyor. Bu sayede hem internetin bulunmadığı ortamlarda müzik dinleme imkanı sunuyor, hem de şarkı dinlerken gereksiz veri tüketiminin de önüne geçiyor.

Öte yandan, Apple Music de üç aylık ücretsiz deneme süreci ve iOS cihazlarla uyumu sebebiyle 11 milyon üyeye erişmeyi başardı.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir