Malmö’de trende kredi kartı çaldı; 300 bin kronluk alış veriş yaptı

Malmö’den Kopenhag Havaalanı’na giden trende bir yolcu, başka bir yolcunun çantasını çaldı. Çantada koduyla birlikte bulduğu kredi kartını kullanan hırsızlık zanlısı, tam 300 bin kronluk alışveriş yaptı. Zanlı son anda yakayı ele verdi.

Sydsvenskan Gazetesi’nde yer alan habere göre, İspanya’ya girmek için Kastrup Havaalanı’na giden 62 yaşındaki bir yolcu, inerken çantasının yerinde olmadığını fark etti. İspanya’ya uçmadan çantasında bulunan kredi kartını bloke etmeyenince, kartı çalan kişiye gün doğdu.

Bir alış veriş merkezine giden 25 yaşındaki hırsızlık zanlısı, farklı dükkanlardan tek seferde tam 300 bin kronluk alışveriş yaptı. Mücevher, kıyafet, ayakkabı saat gibi eşyalardan oluşan onlarca çanta yükünü taksiye yüklerken durumundan şüphelen bir AVM güvenlik görevlisinin polisi haberdar etmesiyle kıs kıvrak yakalandı.

Zanlının daha önce de benzer suçlara karıştığı kaydedildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Malmö Polisi, son dönemlerde benzer olayların sık yaşandığının altını çizerek, yolcuların değerli eşyalarını yanlarından ayırmaları ve çantalarına göz kulak olmaları uyarısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir