Sabah profesör, akşam Rockçı

Prof. Dr. Emre Özgen, üniversite yıllarında ünlü şarkıcı Teoman’ın yanı sıra Pentagram grubu ile sahneyi paylaştı.

Surrey Üniversitesi’nde doktora yaparken Bob Marley’in sahibi olduğu Island Plak Şirketi’nden albüm teklifi aldı. Ancak tercihini bilimden yana kullandı. 20 yıl sonra ise büyük tutkusu müziğe döndü. ‘Ancak ve Ancak’ ismini taşıyan grupla birlikte sahne almaya başladı.

Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emre Özgen, Türkiye turnesinin yanı sıra ilk albümlerini çıkarmaya hazırlanıyor. Tercihini akademik çalışmadan yana kullandığını söyleyen Özgen, “Island Plak’tan albüm teklifi aldığımda doktora öğrencisiydim. Teklifi kabul etseydim Surrey’de doktoramı bitiremeyecektim. Bu yüzden teklifi reddederek akademisyenlikte ilerledim.” dedi.

Pişman olmadığını dile getiren Özgen, “Sonuçta müzik insanı her zaman özgür kılar. İstediğim zaman müziğe geri dönebileceğimi biliyordum.” ifadelerini kullandı. Alternatif rock tarzında besteler yaptığını anlatan Özgen, şöyle devam etti: “Söz ve müzikleri bana ait olmak üzere şu anda gruba ait 12 parça mevcut. Yakında bir klip çekilecek. Hedefimiz ise Türkiye genelinde bir turne gerçekleştirmek ve özellikle üniversite festivallerinde sahne alabilmek.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir