Satışlarını arttıran Volvo, yeni elemanlar alacak

2015 yılını rekor satışla kapatan Volvo Car, 2016 yılı için de “vites büyütme” kararı aldı. Geçen yıl yarım milyon araba satan ve üretimi katlamak isteyen Volvo şirketi, fabrikalarının yer aldığı Göteborg şehrinde 200’e kadar yeni eleman alma kararı aldı.

GÖTEBORG’A İŞ ALANI AÇILIYOR

Geçtiğimiz günlerde İsveç basınına şirketi hakkında bilgi veren Volvo Yönetim Kurulu Başkanı Håkan Samuelsson, 2015 yılı satışlarının iyi olduğunu, bunda yeni modellerin etkili olduğunu söyledi.

Geçen yıl 1500 kişinin işe alındığını ve Torslanda fabrikasında vardiya sayısını üçe çıkardıklarını belirten Samuelsson, 500 mühendis ve ürün geliştirme uzmanının alındığını ve bu alımların bu yıl da devam edeceğini söyledi.

Hakan_Samuelsson_new3

HEDEF, YILDA 800 BİN

Son yıllarda rüzgarın Volvo için döndüğünü söyleyen ve bu yeni işçi alımlarının Göteborglular için sürpriz olmayacağını ifade eden Genel Müdür Samuelsson, “Önümüzde yığınla işler var, sipariş teslim için yoğun çalışmamız ve üretmemiz gerekiyor” şeklinde sözlerini sürdürdü.

İki yıl içinde büyük değişimlerin olacağını ve bunun kendileri için bir meydan okuma olacağını söyleyen Samuelsson, geçen yılki sayış rekorlarını bu yıl da egale edeceklerine inandığını vurguladı.

Geçen yıl yarım milyon araba satıldığını ve bunun kendileri için iyi bir adım olduğunu ifade eden Genel Müdür, her yıl üretimi arttırarak 2020 yılında bu satış rakamını yıllık 800 bine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

Bütün dünyada satışlar iyi giderken Çin’de satışların istedikleri gibi olmadığını belirten Samuelsson, bu durumun sadece Volvo için değil, diğer araba firmaları için de söz konusu olduğunu iddia etti.

Çin ekonomisindeki durgunluğunun araba satışlarını da frenlediğini kaydeden Samuelsson, Volvo için bir aydınlık gelecek gördüklerini ekledi.

Çin’in geleceği hakkında hiç kimsenin bir tahminde bulunamadığını, Çin’de 2015 yılının ilk çeyreğinde herkesin Volvo’nun yeni modelinin çıkışını beklediğini ve de dördüncü çeyrekte tırmanışın başladığını söyleyen Samuelsson, “Çin’de satışlar geçen yıl yüzde 10 arttı ve bu yılın ocak ayına geldiğinde ise yüzde 20 artış gözlendi. Çin hala dünyanın en büyük binek araba piyasasıdır. Zira son ayda da bu arabaların satışında güçlü bir artış gözlemlendi. Bu ise pozitif gözüküyor.” şeklinde açıklamalarına son verdi.

SATIŞLAR TAVAN YAPSA DA BİNLERCE ARAÇTA HATA BULUNDU!

İsveç’in otomotiv markası Volvo’nun satışları sürekli bir artış gösterse de son yıllarda hatalı araç çıkışında da bir artış gözlemlendi.

“8 Sidor” İsimli İsveçli gazetenin aktardığına göre, son dönemde Volvo’nun 60 bin aracında hata tespit edildi. Hatanın bilgisayar programından kaynaklı olduğunu yazan gazete, arabaların yolda bir anda durduğunu ve sonra tekrar çalıştığını kaydetti.

Bu hataların 25 bini İsveç’te tespit edilirken, sevindirici tarafın şu ana kadar meydana gelen bu arızalardan dolayı bir kazanım ve kaybın yaşanmamış olması gösteriliyor.

Bu çıkan arızalardan dolayı Volvo, İsveç’teki müşterilerine mektup göndererek ücretsiz bakım ve tamir yapacağını bildirdi. İrfan Güzelyurt/ Göteborg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir