Selma Kadınlar Derneği, Kadınlar Günü programı düzenledi

FEDESTA çatısı altında Göteborg`da faaliyet gösteren Selma Kadınlar Derneği, Kadınlar Günü dolayısıyla Göteborg’da “Avrupa’da Kadın Olmak” temalı bir seminer düzenlendi.

Dahiliye uzmanı Dr. Naciye Elgin’in verdiği seminer, dinleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Yaşadığımız devirde hala kadınlar için özel bir günün ayrılıyor olmasının kadının toplumda hakkettiği yere ulaşmadığının bir göstergesi olduğunu belirten Dr. Naciye Elgin, Avrupa’da yaşayan kadınların birçok yönden erkeklere muhtaç olmamasına rağmen, kadınların başarıya ulaşmalarında farklı engeller olduğunun altını çizdi.

Annelik ve aile hayatının önemine de vurgu yapan Dr. Elgin, bayanlara hem başarılı olup hem de mutlu bir hayat sürebilmek adına kendi kariyer hayatında aldığı dönüm noktası niteliğindeki kararlardan ve bu kararların hayatına yansımalarından örnekler verdi.

Kadınların toplum hayatında hakkettikleri yere gelebilmesinin en kilit çözümünün eğitim olduğunu kaydeden Dr. Elgin, hem erkek ve hem de kız çocuklarına erken yaşlarda verilecek temel insani değerlerin kadınlara gelecekte daha başarılı ve mutlu hayat koşulları sunacağını belirtti.

Seminerden sonra canlı müzik dinletisi ile devam eden etkinlik, katılımcılara yapılan yiyecek ve içecek ikramının ardından sona erdi.

selma2

selma4

selma1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir