STBC, Göteborg’da ‘Tüketici Hakları’ konulu seminer düzenledi

Stockholm merkezli İşadamları Federasyonu SWETURK’e bağlı olarak Göteborg’da faaliyet gösteren Swedish-Turkish Business Cooperation (STBC), 2016 senesine Tüketici Hakları konusunda bir seminer ile start verdi.

Göteborg Büyükşehir Belediyesi (Göteborgs Stad) ile birlikte organize edilen programın konuşmacı konuğu, belediyenin tüketici hakları ile ilgilenen bölümünden (Förvaltningen för konsument- och medborgarservice) uzman Anette Skogsäter katılımcılarla önemli bilgiler paylaştı.

Tüketici hakları konusunda bilgilendirmenin günümüzde aslında bir ihtiyaç olduğunu ifade eden uzman Anette Skogsäter, katılımcıların ilgisini çeken detaylı bir sunum yaptı. Seminerde, İsveç’te kanunun tüketiciye sağladığı hakları farklı başlıklar altında değerlendiren Skogsäter, katılımcılara haklarını arama durumunda izleyebilecekleri yollar hakkında da bilgiler verdi. Yerel olarak Göteborg’da, İsveç ve Avrupa genelinde tüketici hakları konusunda müracaat edilebilecek merciler hakkında bilgi veren Skogsäter, günlük yaşam sürecinde karşılaşılan durumlarda nelerin yapılabileceğini anlattı. Sunumunda hem tüketici şahıslar, hem de tüzel kişilikler için farklı yaklaşımların ve prosedürlerin mevcut olduğunu dile getiren Skogsäter, program boyunca katılımcıların bu konuda sorularını da cevapladı.

Seminerin sonunda sunulan ikramların eşliğinde katılımcılarla birebir görüşmeler yapan belediye uzmanı, birçok soruyu yanıtlayarak efektif çözüm yolları önerdi.

DSC_0317 DSC_0339DSC_0313

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir