SWETURK bayram resepsiyonu verdi

Türkiye kökenli girişimciler tarafından kurulan İsveç Türk İşadamları Federasyonu (SWETURK), Kurban Bayramı münasebetiyle bir bayramlaşma resepsiyonu verdi.

sweturk_bayram_res1

Federasyon bürosunun bulunduğu binanın resepsiyon salonunda gerçekleşen programda konuşan SWETURK Genel Sekreteri Kenan Kasımoğlu, bayram gibi özel günlerin dostlarla paylaşılmasının sevinç ve neşeyi iki kat artırdığını belirterek, “biz bu sevgi paylaşımını sadece İsveç’te kalsın istemedik; diğer senelerde olduğu gibi yeryüzü bayramlaşmasına dahil olmak adına bu yıl  da 6 bin km uzaklara, Afrika’nın batısına Senegal’e kadar uzandık. Büyüklerimizin katılımı ile dört günlük Senegal seyahati gerçekleştirdik. Buraya selamlarınızı ve yardımlarınızı ulaştırdık. Umuyorum önümüzdeki seneler daha yüksek bir tempo ile çalışır ve oralarda daha çok yüz güldürürüz” dedi.

sweturk_bayram_res2

Daha sonra selamlaşma konuşması yapmak üzere kürsüye gelen SWETURK Federasyonu Başkanı Hakan Korkmaz da İsveççe yaptığı konuşmasında davetlilerin bayramını kutladı. Senegal’e Federasyonları kanalı ile yapılan insani yardımların önemine değinen Korkmaz, “bu yardımlar İsveç’teki insanımız için belki çok küçük, ancak Afrika insanı için çok büyük bir ihtiyacı karşılıyor” diye konuştu.

sweturk_bayram_res4

Senegal’e giden 5 kişilik ekip içerisinde yer alan SWETURK üyesi Ersin Uzel’in de Afrika’ya götürdükleri yardımlarla ilgili slâytlar eşliğinde bir görsel sunumu oldu. Senegalli insanların yaşadığı fakirliğin gözler önüne serildiği sunumda Uzel, götürülen yardımın ülke halkı için ifade ettiği öneme vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir