Volvo’nun premium sedanı S90 tanıtıldı

Volvo’nun yeni premium sedan modeli S90, İsveç’te düzenlenen bir etkinlikte gün ışığına çıktı.
Volvo S90, en son güvenlik ve teknolojik yenilikleriyle sınıfındaki Audi A6, BMW 5, Mercedes E Class gibi güçlü rakipler karşısında oldukça iddialı.

Yeni sedan, Scalable Product Architecture yani ’Ölçeklendirilmiş Ürün Mimarisi’ platformunda üretildi. S90’ın ön kısmında, tıpkı kendisinden daha yüksek sürüş yeteneğine sahip olan XC90 Crossover’daki gibi Thor’un çekici şeklindeki LED gündüz farları ve dikey krom çitalarla geniş ızgara bulunuyor. Volvo’nun tasarım şefi, S80’den daha saldırgan ve sportif olan S90’ın tutucu segmente yeni şeyler getireceğini belitti.

S90’da giriş seviyesinde bulunan turbo şarjı T5, 4 silindirli 2 litrelik T6 ve T8 Twin Motor plug-in hibrid olmak üzere üç farklı motor seçeneği mevcut. Turbo ve süper şarjlı motorlar 316 beygir gücünde ve 400 Nm torka sahipken, hibrid ise 394 beygir gücünde ve 640 Nm torka sahip olacak.

Otomobilin iç mekanı kullanıcısına son derece lüks bir deneyim sunacak. XC90’da da yer alan Sensus Connect dokunmatik ekran fiziksel tuşlara olan ihtiyacı en aza indirecek.

Yeni S90 ile ilgili tüm detaylar henüz açıklanmazken, otomobilin dünyanın en güvenilir teknolojileri ve yüksek düzeyde gelişmiş yarı kendi kendine giden özellikler sunacağı iddia ediliyor. Volvo’nun yeni premium sedanının tüm detaylarıyla Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Aydın Özcanbaz

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir