Yeni Türk Ehliyetleri İsveç’te Geçerli Mi?

İsveç Transport İdaresi, (Transportstyrelsen) Türkiye’de yeni hazırlanan çipli ehliyetlerin İsveç’te geçerli olup olmadığı sorusuna açıklık getirdi. Haberisvec’e açıklamada bulunan Transport İdaresi yetkilileri, Türkiye’de yeni hazırlanan ehliyetlerin İsveç’te geçerli olmadığını söyledi. İsveç’te çalışma ve oturma müsadesi bulunan herkesin İsveç, araç kullanmak için İsveç ehliyetine sahip olmaları gerektiğini vurguladı. Yetkililer, Türkiye’de yeni hazırlanan ehliyetler İsveç’e ancak turist olarak ya da iş amacıyla kısa süre için gelen kişiler tarafından kullanılabileceğini söyledi.

Türk ehliyeti ile yakalandı mahkemeye verildi

İsveç’te son yıllarda çok sayıda kişi Türkiye’den aldıkları ehliyet ile araç kullanırken polis tarafından yakalanıp mahkemeye verildi. Mahkeme süreci ise söz konusu kişilerin İsveç’te oturma ve çalışma müsaadelerini bile etkileyebilecek tehlikeleri içerisinde barındırıyor. Eğer bu kişiler mahkeme tarafından suçlu bulunursa suç işledikleri gerekçesiyle süresiz oturuma ya da vatandaşlığa başvurduklarında olumsuz cevap alabilecekler.

Çözüm www.ehliyetsinavi.se 

Haberisvec’e konuşan www.ehliyetsinavi.se sitesi yetkilileri İsveç’te yaşayıp ehliyet almak isteyenler için herşeyi düşündüklerini belirtti. Teori Sınavına Türkçe girmek isteyen sürücü adayları için daha önce sorulmuş sorular ve Trafikverket müfredatı dikkate alınarak binlerce soru hazırladıklarını belirten www.ehliyetsinavi.se yetkilileri ”İsveç Ehliyeti Teori Sınavına bizimle hazırlanan sürücü adayları başarılı oluyor” dedi.

www.ehliyetsinavi.se hakkında daha fazla bilgi

İsveç ehliyet almak konusunda dünyanın en sıkı ülkelerinden biri. Yapılan istatistikler ehliyet sınavına giren her 2 kişiden 1 tanesinin sınavı geçemediğini gösteriyor.

Öte yandan İsveç’te yaşayan teori sınavına anadillerinde girme hakkına sahip. Sınava Türkçe girmek isteyen sürücü adayları için www.ehliyetsinavi.se  yeni bir internet sitesi kuruldu:

ekran-resmi-2016-10-07-17-23-56

Teori sınavında daha önce çıkmış sorular ve Trafikverket müfredatı dikkate alınarak hazırlanmış binlerce soruyu bilgisayardan, tabletten ya da telefondan çözme imkanı sağlayan www.ehliyetsinavi.se İsveç ehliyeti teori sınavına Türkçe girmek isteyen sürücü adaylarına yardımcı oluyor.

Kazanma garantili üyelik paketi

İsveç’te ehliyet almak hem oldukça zor hem de gerçekten pahalı bir süreç demek. Hem teori sınavına hem de direksiyon sınavına defalarca girip yine de kazanamayan çok sayıda sürücü adayı var. www.ehliyetsinavi.sesitesi yetkilileri siteye üye olan sürücü adaylarının gerekli zamanı ayırmaları halinde sınavı kazanmalarına kesin gözüyle bakıyor. Bu yüzden kazanma garantili bir üyelik paketi hazırladılar. Bu pakete üye olan sürücü adayları sınavı kazanamazlarsa üyelikleri ücretsiz bir şekilde uzatılacak.

Site ile ilgili daha fazla bilgiyi

www.ehliyetsinavi.se sitesinden ya da buraya tıklayarak sitenin resmi Facebook sayfasından edinebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir