80 ülke arasında, dünyanın en iyi ülkesi İsviçre, İsveç ise 6. sırda

Pennsylvania Üniversitesi’nin yapmış olduğu bilimsel araştırma, Amerikan Haber Dergisi “US News and World Report’un ise; 80 ülkeyi kapsayan anketi sonucu; dünyanın en iyi ülkesi İsviçre seçilirken, Japonya’dan hemen sonra İsveç ise 6. sırada yer aldı.

Amerikan haber dergisi “US News and World Report”un 80 ülkeyi kapsayan anket ve Pennsylvania Üniversitesi’nin bilimsel araştırma sonucunda dünyanın en iyi ülkesi İsviçre çıktı. Yapılan araştırmada demokrasi, eşitlik, ekonomi, yaşam kalitesi, sağlık ve eğitim konuları mercek altına alındı. Ankete göre ikinci sırada Kanada, üçüncü sırada ise İngiltere yer aldı.

Sıralamayı Almanya, Japonya, İsveç, Amerika, Avustralya, Fransa, Norveç takip etti. Araştırma ve anketi yapanlar içinde 36 ülkeden katılım oldu. Amerika seçimlerinden sonra yapılan araştırma ABD Başkanı Donald Trump’un seçilmesiyle Amerika’nın 7. sıraya gerilediği tahmin ediliyor. Kadınlar için en iyi ülke İsviçre, emekliler ve çocuklar için Yeni Zelanda, yatırımcılar için Malezya, macera arayanlar için Brezilya ön plana çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir