En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ı İsveçli Alicia Vikander’ın…

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen 88. Oscar Ödülleri, Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda sahiplerini buldu. İsveçli film yıldızı Alicia Vikander, Danish Girl (Danimarkalı Kız) filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ına layık görüldü.

Vikander, ödülü aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada annesine ve babasına çocuğuna teşekkür etti. Vikander’in aldığı ödül, 1975 yılından bu yana bir İsveçlinin aldığı İlk Yardımcı Oyuncu Oscar’ı Ödülü oldu. 1975 yılında Orient Express Cinayeti filmindeki rolüyle İsveç’in dünyaca ünlü oyuncusu İngrid Bergman bu ödüle layık görülmüştü.

David Ebershoff’un aynı isimli kitabından uyarlanan Danimarkalı Kız, Lili Elbe ve Gerda Wegener’in gerçek yaşamlarından esinlenen bir aşk hikayesi. Yönetmeni Oscar ödüllü Tom Hooper olan filmin başrollerinde Oscar’lı oyuncu Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Ben Whishaw, Sebastian Koch, Amber Heard ve Matthias Schoenaerts yer alıyor.

Alicia Vikander, 1997 yılında henüz 8 yaşındayken katıldığı bir televizyon programında sinema oyuncusu olmak istediğini söylemişti. İşte o görüntüler:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir