İPhone hızlandırma yöntemleri

Yavaş çalıştığını düşündüğünüz İPhone’larınızı birkaç yöntemle daha hızlı kullanabilirsiniz.

Uzun süredir kapatılıp açılmayan telefonlar cihazın yavaş çalışmasına neden olabilir. iPhone’unuzu en azından 2 veya 3 günde bir kapatıp yeniden açın.

Yüzlerce fotoğrafı telefonda tutmayın. Bunu yerine fotoğraflarınızı iPhoto ile yedekleyebilir veya iCloud ile internete kaydedebilirsiniz.

Vaktiyle kurup da daha sonra kullanmadığınız uygulamaları kaldırın. Böylece iPhone’unuzun hafızasında yer açmış olacaksınız.

iPhone’ların web tarayıcısı Safari’nin belleğini silerek de iPhone’ları hızlandırmak mümkün. Zamanla şişen tarayıcı belleğini temizlemek için Ayarlar>Safari>Geçmişi Sil yolunu izlemeniz yeterli.

Çok uzun zamandır süren mesajları silin. Mesaj sayısı, telefon hızınızı aynı oranda etkileyecektir.

Telefonda kullanacağınız Battery Doctor gibi uygulamalar, hem şarjınızı daha etkin kullanmanıza hem de telefonunuzun şarj ömrünü arttırmanıza yardım edecektir.

Otomatik güncelleştirmeleri kapatın. Arkaplanda uygulama güncelleştirmeye çalışan bu özellik de iPhone’ları yavaşlatır. Ayarlar>iTunes & Uygulama Mağazası> Otomatik Güncellemeler bölümündeki butonu pasifize edin.

Otomatik indirme özelliğini kapatın. Zira iPad’e yüklediğiniz iPhone uyumlu bir uygulamanın otomatik olarak iPhone’a yüklenmesi söz konusu ki, gereksiz yere iPhone’ların yavaşlatabilir.

An olarak kullanmadığınız uygulamaları Home butonuna çift tıklayarak kapatın. Bu şekilde arka planda çalışan uygulama olmadığı için telefonunuzu meşgul etmeyecek ve hızlandıracaktır.

Çok fazla önemsenmeyen ama telefonu meşgul ederek yavaşlatan bir diğer özellik olan WİFİ’yi kullanmadığınız zamanlarda kapatın.

Kapatmadığınız sürede telefonunuz bağlanmak için bir WİFİ arayarak telefonunuzu meşgul edecektir. Bu da telefonunuzun yavaşlamasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir