İsveçli futbolcu maç esnasında gaz çıkarınca…

İsveçli futbolcu Adam Lindin Ljungkvist maç esnasında gaz çıkarınca hakem tarafından kırmızı kart ile oyundan atıldı.  

Olay geçtiğimiz Cuma günü İsveç’in Järna SK isimli futbol takımı ile Pershagen SK isimli takım  arasında oynanan karşılaşma esnasında yaşandı.  25 yaşındaki defans oyuncusu Ljungkvist maç esnasında sesli bir şekilde gaz çıkarınca hakemin gazabına uğradı. Kırmızı kart yiyen Ljungkvist oyun dışı kaldı.

Ljungkvist konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Midem gerçekten çok kötüydü ben de  açıkçası saldım gitti.” dedi.  Hakem’in kendisine önce ikinci sarı kartı akabinde ise kırmızı kartı gösterdiğini belirten Ljungkvist, ”Bu futbol hayatım boyunca yaşadığım en acayip şeydi.” dedi.

Rakip takımın forveti Kristoffer Linde ise yaptığı açıklamada, ”Olay esnasında ona oldukça uzak bir pozisyondaydım buna rağmen çıkardığı gazın sesini duydum.” dedi.

Maçın hakemi Dany Kako söz konusu oyucunun gaz çıkardığı için kırmızı kart yediğini doğruladı. Kako, ”Ben bunun provokasyon olduğunu düşünüyorum. Bilerek gaz çıkardı ve bu hiç uygun değildi.” dedi. Kako ayrıca daha önce de sahaya işeyen başka bir futbolcuya sarı kart gösterdiğini söyledi. Emre Oğuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir