Konsolosluk bütün işlemlerde randevu sistemine geçti

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi’nde vize, pasaport ve dövizle askerlik işlemlerinde olduğu gibi, 15 Mart 2016 tarihinden itibaren bütün servislerde randevu sistemine geçti.

Elçilikten yapılan açıklamada, “söz konusu uygulama sayesinde randevu almak suretiyle işlem sürelerinin kısaltılması ve vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin en aza indirilmesi planlanmaktadır” şeklindeki ifadelere yer verildi.

İşlem yaptırmak isteyen vatandaşların 15 Mart 2016 tarihi itibariyle Konsolosluk Şubesine gitmeden önce mutlaka randevu almaları gerektiğinin altının çizildiği açıklamada, cenaze nakil işlemleri için randevu alınmasına gerek olmadığı belirtildi.

Açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: “Randevu saatleri hafta içi her gün 09.00-12.30 saatleri olarak belirlenmiş olup, vatandaşlarımızın öğleden sonra işlem yaptırmaları mümkün olmayacaktır. 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren randevusuz işlem yapılması mümkün olmayacaktır.

Aşağıdaki linkten randevu alınabilmektedir: https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/Randevu1TCKNDurumu

Randevu sisteminin verimli bir şekilde çalışabilmesini teminen her bir başvuru/işlem sahibi için randevu alınması önem taşımaktadır. (Örneğin kardeşler vekaletname düzenletmek istiyorsa, her bir kardeş için ayrı randevu alınması gerekmektedir.)

Başvuru sahiplerinin Konsolosluk Şubemize gelmeden önce, işlemler hakkında Büyükelçiliğimiz web sayfasında yer alan bilgi notlarını (http://stokholm.be.mfa.gov.tr/AgencyInfoNotes.aspx ) okumaları ve belgelerini tamamlayarak başvurularını yapmaları önemle rica olunur.”

Randevu işlemleri hakkındaki video:

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir