Mina Hindholm Yatılı Okuluna gerçekleştirilen saldırının detayları

Danimarka’da Milli Görüş Cemaatine bağlı girişimciler tarafından açılan Mina Hindholm Yatılı Okuluna gerçekleştirilen bombalı saldırı ile ilgili detaylar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Saldırının geçtiğimiz hafta Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece meydana geldiği öğrenildi. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı saldırı sonrasında polis soruşturma başlattı.

30-40 bombayı birleştirerek yapmışlar

Mina Hindholm Yatılı Okulu daha önce de İslam karşıtı saldırıların hedefi olmuştu. Son saldırının ise el yapımı bir bomba ile gerçekleştirildiği belirtiliyor. Bu arada Bahar Gazetesi’ne konuşan okul velilerinden biri saldırı sonrasında okul yönetiminin güvenliği arttırma kararı aldığını söyledi. Adını vermek istemeyen veli, diğer velilerin de çocuklarının güvenliği için endişe ettiğini belirtti.

Öte yandan saldırının ses bombalarının birleştirilmesiyle oluşturulan ve normalde Danimarka’da kullanılması yasak olan bir bomba ile gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Söz konusu bombanın 30 ile 40 kadar ses bombasının birleştirilmesiyle oluşturulduğu ifade ediliyor. bahar.dk – Foto:Dr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir