Pilotluk eğitmenliğini bıraktı; tasarım şirketi kurdu

Türk Havayolları’nın İstanbul, Prag, Kopenhag hatlarında yöneticilik yapan ve en son THY Göteborg Bölge Müdürlüğü vazifesini yürütürken görevinden ayrılan Mustafa Tanrıverdi, Göteborg’da tasarım şirketi kurdu.

Budapeşte Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Fakültesi mezunu olan Mustafa Tanrıverdi, THY görevleri öncesi yaklaşık üç yıl kadar da Türk Hava Kurumu’nda pilot eğitmeni olarak çalıştı.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında THY’den ayrılan Mustafa Tanrıverdi, Newiser isminde pazarlama, grafik ve ürün tasarımı şirketi kurdu.

20 yıldır 5 farklı ülkede yaşadığını ve uluslararası pazarlarda kariyerinde ilerlediğini ifade eden Tanrıverdi, “Newiser gibi bir pazarlama ve tasarım şirketini kurmak zaten hep hayalimdi. Ama bunu için doğru zaman ve doğru yeri bekledim. Aslında bu şirketi Paris’te yaşayan ve çok başarılı bir Türk tasarımcı olan Tunç Elmas’la planladım. Kendisi TE Design’ın kurucusu ve sektörün başarılı bir ismi. Bu bilgi birikimi ve tecrübelerin birleşmesi sonucu şu an bulunduğumuz noktaya kısa sürede geldik” dedi.

Yeni şirketi ile ilgili Haberisveç’e bilgi veren Tanrıverdi, “Newiser İngilizce “new-yeni” ve “wiser-daha bilgece” kelimelerinin birleşmesinden oluşmaktadır. İsmimiz, yaptığımız işin kısa bir özetidir. Çünkü ana hedefimiz yeni projeler oluşturmak ve var olan projeleri uzman bakış açısıyla geliştirmektir. Newiser’in temelde üç çalışma grubu bulunuyor. Pazarlama, grafik ve ürün tasarımı. Uluslar arası alanda geniş ağımız ve iş tecrübemizle yerli ve yabancı müşterilerimizin sınırlarını kaldırıyor, onların hedeflerine ulaşmasını sağlıyoruz. Farklı platformlarda birbirleriyle buluşmasını sağlıyoruz. İş dünyasının görsel ihtiyaçlarını gözlemleyerek grafik tasarım alanındaki yıllara dayanan tecrübemizle en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Dünya hızla değişirken tüketim ihtiyaçları da değişmektedir. Değişmeyen tek şey orijinalitedir. Bu yüzden müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özgün ürün tasarımı yapmak en önemli misyonumuzdur” diye konuştu.

Tanrıverdi, İsveç’in dünyaca ünlü markalarından biri olan Multilens Optical Solutions AB, MorganNyman AB, MRG, Multipak AB ve Defijit AB gibi şirketlerle çalıştıklarını ve bunun kendilerine gurur verdiğini de kaydetti.

newiser5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir