VİDEO… İsveç onu 12,5 milyon oy ile Eurovision’a gönderdi

İsveç’in Eurovision Şarkı Yarışması için düzenlediği ulusal final (Melodifestivalen) sona erdi. Stockholm Friends Arena’da nefes kesen yarışma sonucu 17 yaşındaki Frans Jeppson-Walls, bu yıl Stockholm’de yapılacak 61’inci Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsveç’i temsil etme hakkı kazandı.

Yapılan oylamada İsveçlilerden rekor oy (12 milyon 643 bin 275) alan Frans Jeppson-Walls, İsveç’i “If I were Sorry” isimli parçasıyla temsil edecek. Frans Jeppson-Walls, ülkedeki telefon ve SMS oylarını en çok alan sanatçı olurken, ikinci gelen Oscar Zia da uluslararası jürinin favorisi oldu. Favoriler arasında gösterilen Ace Wilder ise üçüncü oldu. Frans Jeppson-Walls’ın “If I were Sorry” parçasının sözlerini Oscar Fogelström, Michael Saxel ve Fredrik Andersson birlikte yazdığı kaydedildi.

Stockholm’ün ünlü etkinlik salonu Ericsson Globen’de 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nı, 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Heroes” şarkısı ile birinci gelerek yarışmayı İsveç’e taşıyan Måns Zelmerlöw ve 2013 yılında Malmö kentinde gerçekleşen 2013 Eurovision Şarkı Yarışması’nı başarı ile sunan ünlü komedyen ve televizyon sunucusu Petra Maria Mede birlikte sunacak. Foto: SR

İşte birinci olan o şarkı:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir